Kurzy

Baňkování

MOXOVÁNÍ


TERAPIE A SLUŽBY TCM
DOTAZNÍK TCM
JMÉNO A PŘÍJMENÍ: *
DATUM A ČAS NAROZENÍ:
KONTAKTNÍ E-MAIL:
TELEFON:
Zde stručně popište Vaše obtíže.:
Opište text z obrázku: *
captcha
 
 
CELOSTNÍ TERAPIE

NABÍDKA NAŠICH SLUŽEBSpecializace:

Tradiční čínská medicína

Taoistická numerologie

Fytoterapie

 


Terapie tradiční čínské medicíny

 

Léčba alergií: senná rýma, lupénka, atopický ekzém

Syndromy bolesti(Tuina, Guasha,  )

Bolesti beder a zad,ústřel, bolesti šíje a havy,ramene a loktů.
Uvolnění karpálů.
Trnutí nohou a rukou, + "tenisový loket"


 

 

TECHNIKY
Klasická masáž

Klasická masáž pozitivně ovlivňuje fyziologické a psychické funkce člověka, přináší tělesnou i duševní pohodu. Provádí se masáž jednotlivých částí těla dle výběru klienta nebo masáž celková.

TUINA tradiční čínská masáž

Čínská masáž neboli Tuina je uznávanou terapeutickou metodou, která se používá při léčbě celé řady zdravotních problémů. Jedná se o druh masáže, který stimuluje energetické dráhy včetně bodů, které na nich leží a tudíž funguje na stejném principu jako akupunktura. Tuina se aplikuje po celém těle, s vyjímkou končetin, kde je vhodnější používat jehly. Při aplikaci Tuiny používáme celou škálu masážních technik (stimulace akupunkturních bodů se provádí tlakem prstů, dlaní, loktem ), pomocí kterých můžeme stimulovat funkci jednotlivých meridiánů, vybalancouvat proud energie Qi a povzbudit činnost vnitřních orgánů, s nimiž správná funkce těla a mysli pacienta závisí. Je účinná nejen v případech bolestivých stavů ale i při celkové únavě, nespavosti, migrénách, trémě, špatné koncentraci a při mnoha dalších potížích.

Aurikuloterapie

Podle čínské filozofie je zdravé tělo v rovnováze. Energie, která je známa jako čchi a která proudí tělem, se rovnoměrně pohybuje systémem energetických drah (tzv. meridiánů), ležících pod kůží. Akupunkturista může pomocí vpichu velmi jemných akupunkturních jehel do specifických akupunkturních bodů, ležících na těchto meridiánech, stimulovat uzdravovací reakci těla a napomoci tak znovunastolení vnitřní rovnováhy. Při aurikoterapii jsou napichovány body v oblasti uší.

SHIATSU

Je uvolňující, uklidňující, doporučovaná v několika opakováních. Je to nejstarší léčebná metoda, doporučená při léčení, doléčování a taktéž při prevenci chorob, působí proti únavě, posiluje zdraví a zvyšuje celkovou odolnost člověka. Shiatsu [šiatsu] je starobylé japonské léčivé umění, které využívá sítě energetických drah neboli meridiánů procházejících tělem. Uvolňuje, pomáhá uzdravovat a navozuje stav tělesné a duševní pohody. Body na drahách, které souvisejí s jednotlivými orgány a částmi těla, se stimulují tlakem - někdy silnějším, jindy mírným. Tímto způsobem nejen léčíme postižené oblasti, ale příznivě ovlivňujeme též stav celého organismu. Pravidelné uvolňování pomocí shiatsu je skvělý způsob relaxace a přináší úlevu při bolestech v zádech, bolestech hlavy, dolních končetin nebo při ranních nevolnostech během těhotenství a porodu. Nejstarší a nejdokonalejší forma terapie, která vychází z více jak tisícileté tradice. Je mimořádně účinná tam, kde je volená jako pomoc pro překonání těžkých životních otřesů, jako forma velmi účinné psychoterapie.

Aromamasáž

Relaxační procedura, při níž dochází k uvolnění těla i mysli pomocí jemné techniky a směsi těch nejkvalitnějších, za studena lisovaných přírodních olejů a éterických olejů. Použití éterických olejů je stejně staré jako lidé a jejich bolesti. Znaly je všechny dávné civilizace. Vůně rostlinných silic příznivě působí na náš nervový systém a emoce, podporuje imunitní systém a spouští ozdravný proces celého organismu. Vonné silice působí komplexně a hluboce.

Měkké techniky

Měkké techniky je ošetření zaměřené na svalové úpony, svalové fascie, šlachy, podkoží a kůži. Měkké techniky slouží jak k uvolnění svalových spasmů a k odstranění tzv. reflexních, obvykle bolestivých změn ve svalech a okolních strukturách, tak i k celkovému uvolnění. Provádí se bez použití masážních emulzí.

Reflexní sestava

Při reflexní masáži se mechanicky působí na výrazně bolestivé zóny lidského těla, které doprovází onemocnění vnitřních orgánů. Používá se soubor speciálních technik a hmatů, které volí fyzioterapeut dle aktuálního stavu pacienta. Tato masáž může být šíjová, zádová, pánevní a také speciální nožní.

TERAPIE
Celostní terapie

Na základě diagnostického pohovoru vybereme jednotlivé masáže, úkony či terapie dle potřeb konkrétního klienta. Vzhledem k tomu, že je tato terapie určena pro řešení problémů dlouhodobějšího charakteru, nabízíme ji jen jako blok 10 sezení.

Chiropraxe

Chiropraxe je léčebná disciplína, která se zabývá diagnostikou, léčbou a prevencí mechanických problémů pohybového ústrojí a léčbou následků, které tyto problémy způsobují nervovému systému a celkovému zdravotnímu stavu. Důraz se přitom pokládá na manuální ošetření kosterního systému a především páteře.

 

Baňkování

Při baňkování neboli vakuoterapii se využívají speciální skleněné kulaté nádoby, které jsou naplněny horkým vzduchem. Baňky se přikládají na postižená a bolestivá místa na kůži. Díky podtlaku, který je uvnitř nádobky se kůže přisaje a vtáhne dovniř. Působením horkého vzduchu dochází ke zvýšenému prokrvení a odplavení nežádoucích látek. Zmírňuje se bolest a dochází k relaxaci ztuhlých svalů.

Skořicový zábal

Skořicový zábal má více využití. Jedním z nich je aplikace termoaktivního balzámu na postižená místa, přičemž terapeut využívá přirozeného prohřátí v kombinaci s vhodnou masážní technikou. Dále se využívá při tvarování postavy. Na tento zábal se používají speciální krémy s obsahem látek, které podporují krevní oběh a zlepšují buněčný metabolismus. Skořicový zábal napomáhá při odstraňování celulitidy, urychluje odvod toxických látek a zlepšení buněčného mechanismu (spalování podkožního tuku).

Parafínový zábal

Parafín je speciální vosk, který má schopnost zadržovat teplo. Užívá se ke zvýšení lokálního prokrvení, jako relaxace pro kosterní svalstvo, uvolňuje spasmy a kontraktury - pomoc od bolesti a ztuhlosti, úleva při chronické artróze. Má vliv na vstřebávání otoků a lepší hojení ran.

Moxa

Moxa se používá v tradiční čínské medicíně na požehování (prohřívání) aktivních bodů na tzv. drahách nebo-li meridiánech. Základní surovinou pro výrobu moxy je pelyňkové vlákno, které po zapálení vyvíjí sálavé teplo. Je doporučováno pro klienty s bolestí kloubů, svalovou obrnou, chronickým zánětem žaludku a tenkého střeva, průduškovým astmatem, poklesem vnitřních orgánů, neurózou, trávicími obtížemi, plicní tuberkulózou, poškozením měkkých tkání, poruchou funkce pohlavních žláz, při nočním pomočování u dětí.

Elektroléčba

Elektroléčba je léčebná metoda, která při léčbě využívá elektrickou energii různých frekvencí a intenzit za účelem lokálně pozitivně ovlivnit bolestivost postiženého místa, zlepšit jeho prokrvení, stimulovat nebo naopak uvolňovat svalstvo a okolní měkké tkáně, a také působit protizánětliv.

Magnetoterapie

Princip magnetoterapie spočívá v působení umělého magnetického pole určitých parametrů na lidský organismus. Jedná se tedy o fyzikální terapii, při které je generováno velkoplošně pulzující magnetické pole o nízké frekvenci. Pulzní magnetické pole zmenšuje či úplně odstraňuje bolest, navozuje rozšíření krevních cév, má protizánětlivý efekt, a to jak u akutních, tak i u chronických zánětů. Zmenšuje otoky. Má hojivý efekt, vlivem pulzního magnetického pole dochází k rychlejšímu hojení kostních zlomenin a otevřených poranění kůže a podkoží. Podporuje látkovou výměnu a zlepšuje detoxikační procesy v organismu.

Reflexní terapie - ploska

Reflexologie je jedna z nejúčinnějších metod alternativní léčby. Jak reflexologie plosky nohy tak ruky mohou ulevit od nepříjemných bolestí, ale i zbavit příčiny problému. Obě dvě metody mají společné účinky a to ovlivňování vzdálených orgánů. Reflexní terapie pomáhá odstraňovat bloky reflexních drah a tím zlepšuje činnost jednotlivých orgánů. Zkušený terapeut díky této metodě rozpozná příčiny zdravotních problémů.

Řízená relaxace

Při častějším použití zlepšuje spánek, zkvalitňuje odpočinek, podporuje regeneraci a ozdravení organismu, dodává vitality a chuti do života. Řízená relaxace se zaměřuje na konkrétní prožitky, je třeba ji praktikovat s terapeutem, může být obecnější anebo šitá na míru konkrétnímu klientovi. Odpolední relaxace dodává sil, večerní relaxace a meditace zklidňuje a navozuje kvalitní spánek.

Psychoterapie

Pomůžeme Vám zvládnout trému, hysterii, fóbie různého typu, poruchu spánku nebo chronický komplex únavy psychosomatického původu.

Poradenská činnost

Zabýváme se poradenstvím v oblasti zdravého životního stylu, mezilidských vztahů (šikana v rodině, narušení partnerských vztahů, řešení krizových situací atd.)

Diagnostický pohovor

Na základě diagnostického pohovoru vybereme jednotlivé masáže, úkony či terapie dle potřeb konkrétního klienta. Pokud se již léčíte u odborného lékaře, je vhodné vzít si sebou na tento pohovor i lékařské zprávy.

Vážení klienti,

Ozveme se Vám na uvedený kontakt. Veškeré informace zde uvedené mají přísně důvěrný charakter.