Kurzy

Baňkování

MOXOVÁNÍ


Baňkování

Baňkování bylo kdysi rozšířenou metodou užívanou k léčbě rozličných onemocnění. Ještě nedávno - v období generace našich prarodičů před druhou světovou válkou - je běžně praktikovali obyvatelé Středomoří a východní Evropy. Dnes je zná pouze malý okruh zasvěcených. Tato prastará metoda pochází pravděpodobně z Číny, kde se aplikujejiž několik tisíciletí.

CO TO VLASTNĚ JE?

Jedná se o přikládíní nádob různé velikosti -baněk -na různé části těla. Před přiložením baňky na kůži je nutno v baňce vyvolat podtlak, což se dá udělat buďto vyhořením kyslíku - zapálíme smotek vaty a vsuneme krátce do baňky, kde tímto vznikne vakuum a ihned přiložíme zákazníkovi na kůži na předem vhodně zvolené místo. Ihned dojde k přisátí baňky na kůži a ,,vcucnutí" kůže do baňky, kde pak kůže tvoří větší či menší kopeček (podle intenzity podtlaku a sání). Kůže pod baňkou se zpravidla zbarví do červenofialova v důsledku popraskání drobných vlásečnic. Baňky se ponechávají na místě různě dlouhou dobu podle účinku, který chceme vyvolat (stimulaci nebo naopak zklidnění) - od 5minut až do půl hodiny. Po odstranění baňěk zůstávají na kůži typické menší či větší krevní podlitiny, které ale do týdne mizí a tak se dá seriozně říci, že baňkováné nemá žádné vedlejší účinky.

JAK BAŃKY ,,LÉČÍ"?

Podle vědeckého vysvětlení se jedná o efekt krátkodobě přiloženého škrtidla, které pak po uvolnění vyvolá zvýšené prokrvení ošetřovaného místa. Tímto se dají léčit především bolesti zad, ale i například záněty průdušek a plic (když se baňky přiloží na přidruženou reflexní zónu těla). Podle alternativní medicíny se efekt baňek vasvětluje tak, že dochází k vysávání škodlivin z těla klienta, podle tradiční čínské medicíny jde o rozhýbání vitální síly čchi a krve, čímž mizí bolest, léčí se zánět a mnohá jiná onemocnění. Pomocí baňěk lze mnoha zákazníkům pomoci od různých potíží, s nimiž si vědecká medicína neví rady anebo k jejich léčbě používá agresivní léky s nebezpečnými vedlejšími účinky. Široká veřejnost si už nebezpečí pojídání množství léků začína uvědomovat a shánějí proto čím dál častěji přírodní metody léčby bez vedlejších účinků, k nimž právě baňkování patří.

CO JE TŘEBA K BAŃKOVÁNÍ ZNÁT?

Především naučit se techniku přikládání baňek (práce s ohněm může být velmi nebezpečná!) a taktéž je nezbytné vědět , KAM se při různých obtížích baňky mají přikládat. Nejlepší je orientovat se podle průběhu akupunkturních drah tradiční čínské medicíny, takže naše školení probírá i tuto tématiku a vybírá konkrétní body akupunkturních drah, které se při baňkování nejčastěji používají.

JAKÉ VYBAVENÍ POTŘEBUJETE, KDYŽ CHCETE BAŃKOVÁNÍ PROVÁDĚT?

Baňky lze zakoupit skleněné - vždy je nutno mít alespoň 12 baňek o různých velikostech, nebo plastové (ty se nenahřívají ohněm, ale podtlak vzniká použitím pumpičky), případně gumové či z bambusu. Dále je nutná pinzeta nebo peán na držení smotku vaty či buničiny, budeme-li používat metodu s ohněm, a líh. Nezbytné je po použití baňky vždy pečlivě očistit - nejlépe šetrnou desinfekční látkou- minimálně liho benzínem, lepší je např. Lysetol, který spolehlivě ničí všechny mikroby a nenarušuje plast ani sklo. To je vše. Vybavení není tedy nijak drahé.

A to nejdůležitější je - mít šikovné ruce a v hlavě jasno, kam baňky budete dávat a proč.

Jednodenní kurz

Cena kurzu 1600,-Kč

Termín kurzu: 15.9.2018

Místo konání Brno

 

Přihláška